Сервісне обслуговування та ремонт осушувачів

 • Сервісне обслуговування та ремонт осушувачів

Осушувачі повітря все частіше знаходять своє застосування на виробничих процесах, у басейнах, лазнях, складах, підвальних приміщеннях та житлових будинках. Ці прилади є прекрасними помічниками у боротьбі із зайвою вологістю, запобігають появі плісняви та роблять мікроклімат комфортнішим. Але, як і будь-яка інша техніка, вологоудалювач також може вийти з ладу. Ця неприємність може статися через неправильне поводження з приладом. Так само поломки трапляються тому, що виробник побутової техніки використовував неякісні матеріали та деталі для економії.

Декілька порад з експлуатації побутового осушувача

 1. Слідкуйте за фільтром та за потреби чистіть його. Ця процедура нескладна, особливо якщо знімний фільтр. Необхідність в очищенні з'являється приблизно раз на два тижні, а робити це можна за допомогою пилососа або під струменем проточної води.
 2. Не допускайте, щоб бак для збирання конденсату переповнився. У сучасних вологозбірниках є спеціальна функція, яка відключає прилад, коли резервуар із водою повністю наповнюється. Щоб рідше це робити, краще вибирайте вологопоглиначі з великим об'ємом бака.
 3. Увімкніть прилад лише у вертикальному положенні та не нахиляйте його під час роботи.
 4. Обов'язково вивчіть інструкцію перед застосуванням вологозбірника, оскільки кожна модель може мати свої особливості використання.

Правильне використання будь-якого обладнання однозначно збільшить його експлуатаційний термін, проте не варто нехтувати технічним обслуговуванням, яке може надати сервісний центр осушувачів повітря.

Навіщо потрібна діагностика осушувача?

У осушувальних системах з виносною конденсаційною трубою пил і бруд починає накопичуватися не тільки на поверхні фільтра, а й у самій трубці. Причин поломки багато і щоб цього не допустити варто регулярно проводити діагностику приладу. Це допоможе на ранніх стадіях виявити несправність та не вдаватися до повного ремонту осушувача повітря. З погляду економії, діагностика влагоудалителя повністю виправдана. Набагато дешевше раз на три місяці викликати спеціаліста для перевірки приладу, ніж у разі поломки ремонтувати чи замінювати якусь деталь вологозбірника.

Які послуги мають входити до технічного обслуговування?

 • Огляд зовнішніх пошкоджень обладнання та його кріплень
 • Перевірка фазної та лінійної напруги, робочого струму
 • Огляд обсягу та тиску фреону, при необхідності його дозаправлення
 • Чищення та продування системи дренажу
 • Очищення вузлів осушувального обладнання
 • Контроль електропроводів, підтяжка різьбових з'єднань
 • Перевірка фільтрів та їх заміна за потреби
 • Обробка теплообмінників антисептиками
 • Огляд теплоізоляції фреонової магістралі

Це необхідний перелік перевірок для повної діагностики влагоудалителя. Регулярного сервісного обслуговування найбільше потребують промислові осушувальні системи, але й установки для побутового призначення так само потрібно періодично перевіряти. Якщо поламався осушувач краще всього звернутися до команди фахівців і не намагатися відремонтувати його самостійно. Багато осушувальні системи, які найчастіше використовуються в промислових масштабах, потребують регулярної заміни осушувального фільтра для фреону. Приблизно один раз на рік потрібна добавка антифрикційних присадок для компресорної олії, а також хімічне очищення теплообмінника.

Купуючи осушувач, слід проконсультуватися з фахівцями, дізнатися про всі тонкощі його використання та обслуговування. Якщо з якихось причин у вас не працює осушувач, не відкладайте і одразу звертайтеся до сервісного центру. Купити осушувач повітря із офіційною гарантією від виробника можна в інтернет-магазині eurowell.org.ua.